⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Commander Legends: Battle for Baldur’s Gate Set Booster

500.00 ден

Има залиха

 • 15 Magic: The Gathering cards per Set Booster—the best MTG booster to open just for fun
 • 1 Foil-Etched card, 1 Traditional Foil, and 1 Art Card in every pack
 • 1–7 cards of rarity Rare or higher in every CLB Set Booster
 • At least 3 Legendary cards in every pack
 • Open packs full of epic MTG Commander cards from the world of Dungeons & Dragons
Спореди
SKU: WCMG35 Категорија: -> Како да нарачам?

Commander Legends: Battle for Baldur’s Gate Set Boosters contain more loot than a normal Set Booster. Each Set Booster contains fifteen cards, with plenty of opportunities for opening multiple rares and mythic rares, including multiple legends:

 • 1 Foil-etched legendary creature or Background (rare or mythic rare in 1 of 3 boosters)
 • 1 Legendary creature or planeswalker (rare or mythic rare in 50% of boosters)
 • 1 Legendary Background (rare in 1 of 12 boosters)
 • 1 Rare or mythic rare (this can be legendary or non-legendary)
 • 1 Traditional foil card of any rarity, including Booster Fun cards
 • 1 Common or uncommon card with the rulebook treatment
 • 1 Basic land or foil basic land
 • 3 Common cards that are connected thematically
 • 3 Uncommon cards that are connected thematically
 • 2 Wildcards of any rarity
 • 1 Art card or foil-stamped art card
 • 1 Token, ad card, helper card, or a card from The List
Set Booster collation graphic

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu