Даска ДД05

499.00 ден

Има залиха

Спореди

Дали знаете дека вашето најмило може да јаде, да се забавува и да го развива својот креативен потенцијал во исто време? Со помош на декоративната дрвена даска за јадење во форма на мече, децата ќе добијат простор да ја искажат својата креативност и да се научат правилно да јадат. 

 

Мазното висококвалитетно дрво од коешто е изработена оваа даска ви ја дава сигурноста која ви е потребна додека јаде вашето дете бидејќи нема остри рабови или токсични бои и додатоци. Дизајнот и материјалот на даската овозможува неверојатно лесно чистење и уште побрзо сушење. 

✔️ Предности:

  • Во форма на мече 
  • Направена од 100% природно дрво
  • Соодветна за различни видови храна
  • Содржи една голема и две мали прегради

✔️ Технички спецификации:

  • Достапна во една големина
  • Димензии: 20,5 x 17 cm
  • Материјал: дрво 
  • Достапна во една боја

Main Menu