⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Family Business

1,290.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 3-6
  • Времетраење:  30 мин
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: Lookout Games 
Спореди

Nothing beats family. Well, your own family. And if foreign mobsters want to invade into your territory, naturally, the whole family will help out to eliminate the opponents. Its family business. In the end, the last family to have mobsters left in the game wins.

In this reprint of a classic cardgame by David B. Bromley, you have to play your cards well. Each player chooses a mob family and takes all the cards of that family. You are the gangster boss of your Family Business and you want to be the only one in the city. In order to achieve this, you need to get rid of all members of OTHER families in town. Contracts, intrigue, vendetta, ambush – are you brave enough to face it? Only the player who has gangsters left at the end of the game can rule this city and call himself the big boss from now on…

Награди и признанија:

  • 1998 Fairplay À la carte Runner-up

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu