⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Funko Pop! Star Trek – Khan #1137

990.00 ден

Има залиха

  • Производител: Funko
  • Висина: ≈10см.
Спореди

Star Trek: The Original Series – Khan Pop! Vinyl Figure

“Space: the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its five-year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilisations, to boldly go where no man has gone before.”

Trekkies it’s time to set your phasers to excited, since Funko have just announced this amaing new wave of Star Trek: The Original Series Pop! Vinyl Figures!

Set in the Milky Way galaxy, roughly during the 2260s, Star Trek: The Original Series is still considered one of the greatest sci-fi television shows of all time, following the lives of the USS Enterprise crew.

Funko’s new wave celebrates the iconic episode ‘Mirror Mirror’ from the show’s second season, which sees a transporter malfunction, swapping Captain Kirk and his companions with their evil counterparts from a parallel universe.

Featured here you’ll find the ‘Mirror Mirror’ versions of Captain Kirk, Spock, Uhura and Sulu. On top of that there’s also Captain Kirk sitting in his famous chair, as well as Khan, looking to unleash his wrath on us all.

Boldy go where no collector has gone before by adding the new Star Trek: The Original Series Pop! Vinyl Figures to your Funko collection today.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu