Jewelry Accessory Set

579.00 ден

Има залиха

Содржина:
• 2 x 18гр кесички глина (бела)
• 1 x 10гр кесичка глина (жолта)
• 3 x 5гр кесички глина (црвена, сина, виолетова)
• 1 x 5-во-1 Супер Дупер Пинокио алатка
• 2 x Шноли за коса
• 1 x Венче
• 1 x Ѓердан
• 1 x Огледало
• 1 x Амајлија/приврзок за телефон
• 1 x Специјални налепници

Спореди

JumpingClay е совршен материјал за 3D моделирање. Најмеката и најлесната глина на светот лесно се оформува, се суши при контакт со воздух и не прави неред. Затоа децата ја обожаваат, но и возрасните во многу делови од светот.

Употребата на оваа весела глина нема граници. Со неа децата играат, но и возрасните, се користи за украсување слики, огледала, торти и колачи, детски соби или кутии, се изработува накит, приврзоци, магнети и уште многу други нешта што Вашата фантазија може да ги посака. Преку игра и забава, JumpingClay глината ја развива креативноста, концентрацијата и самодовербата кај децата. Да, играчките можат да бидат и едукативни, а учењето може да биде забавно!

Main Menu