⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Monopoly: Dungeons & Dragons

2,790.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-6
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: The Op
Спореди

Heed the call to capture monsters from across the Forgotten Realms in MONOPOLY: Dungeons & Dragons! Buy, sell, and trade traditional and modern iconic and deadly monsters like the Beholder, Storm Giant, and infamous Demogorgon to nerf the competition. Six collectible tokens representing classes including Halfling Rogue, Human Fighter, Human Wizard, Dwarven Cleric, Elven Ranger, and Tiefling Bard take you around the board to make discoveries, build up Expeditions and Bases, and collect custom D&D currency to become the richest adventurer and win!
—description from the publisher

As an officially-branded Monopoly variety, the four corner squares are not allowed to be rethemed, but the rest of the game is D&D-themed. Gameplay works the same as classic Monopoly.

Includes game board, 6 metal tokens, 28 Title Deed Cards, 16 Encounters (Chance) Cards, 16 Treasure (Community Chest) Cards, paper money with customized art, 32 Expeditions (Houses), 12 Bases (Hotels), 2 dice, and rules.

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu