⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Mysterium Park (SRB/SLO)

1,490.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-6
  • Времетраење:  30-45 мин
  • Вoзраст: 10+
  • Издавач: Libellud
  • играта е на српски и словенечки јазик
Спореди

Welcome to Mysterium Park!
Its cotton candies, its circus, its dark secrets…

The park’s former director has disappeared, but the investigation came to nothing. Since that night, weird things are happening on the fairground. As psychics, you’re convinced that a ghost haunts this carnival… You’re now intent on giving it a chance to reveal the truth.

In this cooperative stand-alone game, the ghost sends visions with illustrated cards. The psychics try to interpret them in order to rule out certain suspects and locations. Then, they’ll seize their only chance to piece together what happened to the director. You have only six nights before the carnival leaves town… Open your minds and find the truth!

Set in the lights of a 1950’s US fairground, Mysterium Park shares the same core mechanism with the famous award-winning game it reimplements, though bringing a different approach: it is smaller and faster, thanks to very quick setup and simplified rules.

Mysterium is a milestone in immersive and eye-catching experiences close to role-playing; with Mysterium Park, you can enjoy the heart of it in a more condensed way.

Награди и признанија:

  • 2020 Golden Geek Light Game of the Year Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu