⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Puzzle Moment 99: Tropical

290.00 ден 232.00 ден

Има залиха

  • Сложувалка со 99 парчиња
  • Големина на сликата: 26 x 18 cm
  • Возраст: 14+
Спореди
SKU: PAZ100/1 Категорија: -> Како да нарачам?
99 piece high quality jigsaw puzzle with a pretty mirror-effect pattern of exotic birds, butterflies and flowers and foliage

More product information

A super-pretty 99 piece jigsaw puzzle showing exotic birds, butterflies, vibrant flowers and foliage. Look more closely and you’ll see that the design has a mirror effect, with elements “reflected” along the mid line of the image, ensuring it’s both a beautiful and challenging jigsaw to complete. The lovely wildlife and floral themes make this “Puzzle Moment” a thoughtful gift or present, an ideal introduction to jigsaw puzzles and a great way to rediscover this calming and fulfilling hobby or pastime. Relax, unwind and enjoy your Puzzle Moment; #positivelypuzzling.

Our 99 piece jigsaws are crafted with premium quality materials and measure 26 x 18cm when complete

Our puzzles are a perfect way to relax after a long day or for family fun on a rainy day. The superiority of a Ravensburger puzzle is renowned. Be one of the millions to experience a whole new world of puzzling fun with Ravensburger quality products. Every one of our pieces is unique and fully interlocking. The quality is enhanced by the vast array of shapes made by our handcrafted tools – one of the many ways that Ravensburger shows its passion for excellence.

  • ВИСКОКВАЛИТЕТНИ КОМПОНЕНТИ – Сложувалките на Равенсбургер се со премиум квалитет, во содржина и материјал.
  • ПЕРФЕКТНО СОВПАЃАЊЕ – Без разлика која е голимината на парчињата секое од нив перефктно се совпаѓа.
  • СЕКОЕ ПАРЧЕ Е УНИКАТНО – Равенсбургер сложувалките се составени од парчиња со уникатна форма и ниедно од нив не се повторува.
  • ЗАГАРАНТИРАН КВАЛИТЕТ – Равенсбургер има традиција на изработка на сложувалки и игри повеќе од 130 години.
  • ГОБЛИН е официјален дистрибутер на Равенсбургер за Македонија.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu