Savanna – Lion

399.00 ден

Има залиха

• 2х 18гр кесички глина (жолта)
• 4х 5гр кесички глина (бела, портокалова, зелена, црна)
• 1х 5-во-1 Супер Дупер Пинокио алатка
• Картонска позадина
• Илустриран прирачник

Спореди

Колку интересни информации знаете за лавот? Кралот на животните е едно од најпрепознатливите животни и сигурно ќе сакате да го имате дома, во својата савана направена од глина.

JumpingClay е совршен материјал за 3D моделирање. Најмеката и најлесната глина на светот лесно се оформува, се суши при контакт со воздух и не прави неред. Затоа децата ја обожаваат, но и возрасните во многу делови од светот.

Употребата на оваа весела глина нема граници. Со неа децата играат, но и возрасните, се користи за украсување слики, огледала, торти и колачи, детски соби или кутии, се изработува накит, приврзоци, магнети и уште многу други нешта што Вашата фантазија може да ги посака. Преку игра и забава, JumpingClay глината ја развива креативноста, концентрацијата и самодовербата кај децата. Да, играчките можат да бидат и едукативни, а учењето може да биде забавно!

Main Menu