⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

The Villagers

990.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 7-23
  • Времетраење: 15-90 мин.
  • Возраст: 10+
  • Издавач: Black Forest Studio
Спореди

The Villagers is a “mafia” or “werewolf” type of social deduction party game played by two teams: The Plague Doctor team, and the Villager team. The game requires a Moderator who runs the game.

The Villagers has 23 different roles, and is set during the time of the Bubonic Plague.

In The Villagers, you’re either with the Plague Doctor team or the Villager team. The Plague Doctors will try to infect a new Villager each night, while the Villagers try to deduce who in their midst are Plague Doctors in hiding. The Plague Doctors are posing as Villagers too, so who do you trust? Exile a new player each day, but beware, as new infections plague your village each night.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu