⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Ticket to Ride Europe – 15th Anniversary Edition

6,990.00 ден

Има залиха

 • Броj на играчи: 2-5
 • Времетраење: 30-60 мин.
 • Возраст: 8+
 • Издавач: Days of Wonder
Спореди
SKU: DI1060 Категорија: -> Како да нарачам?

Europe 15th Anniversary

From beneath the shadow of London’s Big Ben to the towering arches of Rome’s Colosseum, from the brilliant onion domes of Moscow to the delicate Eiffel Tower in Paris, Ticket to Ride Europe takes you on new train adventures through the great cities of turn-of-the-century Europe. Will you brave a ride through the long Alpine tunnels or undertake an arctic ferry ride? Will you construct extravagant train stations across the old empires or attempt the fabled European Express? Your next move could seal your place as Europe’s greatest train magnate!
Pack your luggage, hail the porter, and climb aboard!

This deluxe and oversized version of Ticket to Ride® Europe celebrates years of thrilling train adventures for many families and friends.

Featuring finely detailed plastic trains and stations coming in gorgeous tin boxes, this version is a spare no expense definitive edition of the classic Ticket to Ride® Europe: oversized board, all the destination tickets published to date along with a set of beautiful new artwork.

Contains

 • 1 Giant Board map of European train routes with all new illustrations
 • 5 Tin Boxes, each with 45 finely sculpted wagon cars
 • 15 Colored Train Stations
 • 5 Scoring Markers
 • 1 Rules booklet
 • 110 Train Car Cards
 • All 108 Destination Ticket Cards published to date
 • 1 European Express Bonus Card
 • 1 Big Cities Reference Card

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu