⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

V Battle Deck Bundle: Lycanroc vs. Corviknight

2,390.00 ден

Има залиха

  • 2 ready-to-play V Battle Decks (60 cards each)
  • Each deck includes a powerful special Pokémon: Lycanroc V or Corviknight V
  • 8 additional Trainer cards, including 2 foil cards
  • 2 large metallic coins
  • 2 deck boxes
  • 2 Quick Guides to unlock the strategies within
  • 2 single-player playmats
  • 6 reference cards
  • Damage counters
  • 1 guide to upgrading your decks
  • A code card for the Pokémon Trading Card Game Online
Спореди

Pokemon TCG: V Battle Deck – Lycanroc vs. Corviknight

Prepare for a battle between two Pokémon V with this ready-to-play Pokémon TCG double deck bundle. The V Battle Deck—Lycanroc vs. Corviknight set includes two full 60-card decks, so you and a friend can face off.

Which of the V Battle Decks will you choose first? Both are centered around a powerful Pokémon V. There’s Lycanroc V, a Fighting-type Pokémon whose Crashing Fangs attack hits your opponent’s Pokémon for a whopping 200 damage but at the cost of preventing Lycanroc V from attacking during your next turn. Corviknight V is a Metal-type Pokémon with two attacks—Clutch, which does 30 damage and prevents your opponent’s Pokémon from retreating, and Sky Hurricane, which hits for 190 damage but cannot be used during your next turn.

In addition to the two Pokémon TCG decks, this set includes eight additional Trainer cards that you can use to mix up your strategies. You’ll also get some useful accessories like damage counters, a metallic coin, a guide to upgrading your decks, reference cards, and more that will help you be a more effective player.

Once you’ve played a game, switch up the decks and see what things look like from the other side—can you win with both Pokémon V?

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu