⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Queendomino

2,190.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-4
  • Времетраење:  25 мин
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: Blue Orange
Спореди
SKU: DI399 Категорија: -> Како да нарачам?

Build up the most prestigious kingdom by claiming wheat fields, forests, lakes, grazing grounds, marshes, and mountains. Your knights will bring you riches in the form of coins — and if you make sure to expand the towns on your lands, you will make new buildings appear, giving you opportunities for new strategies. You may win the Queen’s favors … but always be aware of the dragon!

Queendomino is a game completely independent from Kingdomino, while offering a choice of more complex challenges. Two to four players can play Queendomino independently, but also in connection with Kingdomino, allowing for games with 7×7 grids for four players, or for up to six players if you stick to 5×5 grids.

 

Награди и признанија:

2017 Golden Geek Best Family Board Game Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu