⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

7 Wonders: Duel (MK)

1,990.00 ден

Има залиха

  • Правила на македонски јазик
  • Броj на играчи: 2
  • Времетраење: 30 мин
  • Возраст: 10+
  • Издавач: Repos
Спореди

На многу начини 7 Wonders: Duel наликува на својата матична игра 7 Wonders бидејќи играчите над три години добиваат картички што обезбедуваат ресурси или го унапредуваат нивниот воен или научен развој со цел да развијат цивилизација и да ги завршат чудата.

Она што е различно со 7 чуда: Дуел е тоа што, како што сугерира насловот, играта е само за двајца играчи, при што играчите не црпат карта истовремено од рацете на картите, туку од прикажување на картички свртени надолу и свртени нагоре, распоредени на почеток на рунда. Играчот може да земе карта само ако не е покриена со други, така што тајмингот влегува во игра, како и бонус потези кои ви дозволуваат веднаш да земете втора картичка. Како и во оригиналната игра, секоја картичка што ќе ја купите може да се изгради, да се отфрли за три монети или да се користи за да се изгради чудо.

Секој играч започнува со четири чудесни карти, а изградбата на чудо му обезбедува на сопственикот посебна способност. Сепак, може да се изградат само седум чуда, така што еден играч ќе заврши краток.

Играчите можат да купат ресурси во секое време од банката или можат да добијат картички во текот на играта што им обезбедуваат ресурси за идна градба; како што стекнувате ресурси, трошоците за тие конкретни ресурси се зголемуваат за вашиот противник, што ја претставува вашата доминација во оваа област.

Играчот може да освои 7 чуда: дуел на еден од трите начини. Секој пат кога добивате воена картичка, го унапредувате воениот маркер кон главниот град на вашиот противник, давајќи ви бонус на одредени позиции. Ако стигнете до главниот град на противникот, веднаш ја добивате играта. Слично на тоа, ако стекнете шест од седум различни научни симболи, ќе постигнете научна доминација и веднаш ќе победите. Ако не се случи ниту една од овие ситуации, тогаш победува играчот со најмногу поени на крајот од играта.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu