⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Airship City

1,990.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 3-4
  • Времетраење:  75-120 мин
  • Вoзраст: 14+
  • Издавач: analog lunchbox (アナログランチボックス)
Спореди

airship city (飛行船都市) is a heavier game from Japanese doujin publisher analog lunchbox.

Electing to make a new home among the clouds, humankind has assembled a variety of airships to provide utilities, thereby creating “airship city”. As airship engineers, you gather materials and work hard to build airships to further the development of airship city.

In order to build airships efficiently, you need to donate airships to cultivate a positive relationship with the city, renovate your workshop, hire workers, and occasionally piggyback off other engineers to acquire resources. You can contribute to the city’s development not only by donating airships, but also by building public facilities and participating in trade.

Will your contributions to the development of airship city earn you fame as an airship engineer?

Награди и признанија:

  • 2020 Spiel der Spiele Hit für Experten Recommended
  • 2019 Jogo do Ano Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu