⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Alone

5,490.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-4
  • Времетраење:  60-120 мин
  • Вoзраст: 14+
  • Издавач: Horrible Guild
Спореди

Alone е научно-фантастична игра за преживување хорор/зандана роботска игра која ќе ги спротивстави на еден единствен, заглавен херој против 1-3 зли мозоци кои ќе дадат се од себе за да го спречат херојот да ја заврши потрагата за да ја открие вистината и да ги спаси неговите придружници.

Злобните играчи секогаш ја имаат целосната мапа на сценариото пред себе, скриена зад огромен екран. Тие управуваат со сите настани што се случуваат во текот на играта и се обидуваат да го спречат Херојот да ги заврши своите цели.

Херојот може да го види само Секторот на мапата во кој се наоѓа и оттаму ќе мора да ја истражува картата. Секакви ужаси може да се кријат во темнината, па тој ќе мора да биде претпазлив. На крајот од секој круг, деловите од мапата што ја истражувал ќе бидат отстранети од табелата: само секторот во кој се наоѓа ќе остане видлив… Херојот ќе мора да ја тестира својата меморија, ако не сака да се изгуби!

Приказната на играта ќе се одвива низ неколку сценарија, секое поделено во неколку поглавја. Секое поглавје има цел Херојот да ја заврши, додека Злобните играчи ќе мора да го спречат (или да се обидат да исполнат друга своја цел). Исходот од секое поглавје ќе влијае на играта на следното: секое сценарио е замислено со разгранета приказна која може да се прилагоди на постапките на играчите: ако Херојот ги исполни своите цели, неговиот живот ќе биде полесен во следното поглавје. но тоа важи и за Злобните играчи!

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu