⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

AlternativeFacts

690.00 ден

Нема на залиха

Спореди
  • Број на играчи: 2-6
  • Времетраење:  /
  • Вoзраст: 14+
  • Издавач: Ultra PRO

Welcome to the post-fact world of lucrative headline crafting! You and your team of genius entrepreneurs must work together to make the most clickbaiting headlines possible. Is this a cooperative game? Hell no! You want to win the headline by contributing the best card to it, so screw those other guys.

In #AlternativeFacts, each card has a noun, verb, or adjective on it, plus a Clickbait Strength number and possibly a Hot-button icon. You and the other players will use the cards to construct a single headline.

The game is played in rounds, where each player takes their turn playing a single card to the headline that is forming in the middle of the table. Once the headline has 2 Hot-button icons in it, the round ends. Read the headline out loud. The player who has the WINNING! card in front of them wins the round and takes a card from the headline and adds it to their score pile. The 1st player to collect 7 cards this way wins!

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu