⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Bremerhaven

2,790.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 1-4
  • Времетраење: 60-120 мин
  • Возраст: 12+
  • Издавач: Lookout Games
Спореди

Bremerhaven is a clearly structured but complex economic game about the famous harbor town in the north of Germany. Each player builds his own unique harbor and tries to reach the highest combination of money and prestige by the end of the game.

Each round, players are trying to get the most influence on the action fields they want to use. Since you place your influence cards face down, you have to watch closely what the other players might want to do. (You can even place more than one card on one spot.) The options are varied: Get a new ship with new goods into your harbor, close a new contract, change the values of the four different goods, improve your influence card-hand, expand your harbor, buy a new building, or simply rise in the nautical ranks to get more money. But you have to be careful: Every ship and every contract will stay in your harbor only for a short while. (The transporters and trains are waiting!) If you fail to coordinate the incoming and outgoing goods, you might have to pay penalty for not fulfilling a contract!

Bremerhaven ends after a defined number of rounds, and the rules include both a short version and solo rules. Visually the game will be in the vein of Le Havre.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu