⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Catan Dice Game

990.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 1-4
  • Времетраење: 15 мин
  • Возраст: 7+
  • Издавач: Stonemaier Games
Спореди

Like all the other games of the “Settlers of Catan” series, this game is about building settlements, roads, cities and hiring knights. This time, there is no board on which to place little figures: Every player has his own score card called the building sheet, which depicts a mini Catan (compare with Die Siedler von Catan: Paper & Pencil). You build by drawing the settlements and roads on your score card.

To build you still require resources. These are collected by a Yahtzee-like mechanism that involves throwing six special dice (depicting the different resource symbols) up to three times. After each roll, the player can select which dice to keep and which to roll again. In the end, he may build using the thusly determined resources, and is awarded victory points for any finished buildings, which are recorded on the score card.

The game lasts fifteen turns or about 15-30 minutes, after which the player with the most victory points wins.

Note that the game has been designed for 1-4 players, meaning there is a solitaire version of the game, as well.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu