⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Catan (MK)

2,790.00 ден

Има залиха

 • Правила на македонски јазик
 • Броj на играчи: 3-4
 • Времетраење: 60-120 мин.
 • Возраст: 10+
 • Издавач: KOSMOS
Спореди

Откријте го новиот свет! Вие сте првите доселеници на островот Катан. Бргу изградете населби и патишта!
Новооткриените предели носат многу ресурси. Трговијата  цвета, населбите постепено се развиваат во градови, но на островот наскоро ќе стане тесно. Ќе започне жестока борба за земја, ресурси и власт.

CATAN, со освоени бројни награди, повеќе од 25 години одушевува милиони низ целaта планета, благодарејќи и на способноста да ги привлече новите играчи, исто како и поискусните.

 

Награди и признанија:

 • 2012 JoTa Best Game Released in Brazil Nominee
 • 2012 JoTa Best Game Released in Brazil Critic Award
 • 2011 Ludo Award Best Board Game Editor’s Choice Winner
 • 2011 Jocul Anului în România Best Game in Romanian Winner
 • 2011 Jocul Anului în România Best Game in Romanian Finalist
 • 2005 Gra Roku Game of the Year
 • 2004 Hra roku Winner
 • 2004 Hra roku Nominee
 • 2002 Japan Boardgame Prize Best Japanese Game Nominee
 • 2001 Origins Awards Hall of Fame Inductee
 • 1996 Origins Awards Best Fantasy or Science Fiction Board Game Winner
 • 1995 Spiel des Jahres Winner
 • 1995 Meeples’ Choice Award
 • 1995 Essener Feder Best Written Rules Winner
 • 1995 Deutscher Spiele Preis Best Family/Adult Game Winner

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu