⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Celestia (MK)

1,790.00 ден

Има залиха

 • Правила на македонски јазик
 • Броj на играчи: 2-6
 • Времетраење: 20-30 мин
 • Возраст: 8+
 • Издавач: BLAM!
Спореди

 

Селестија е игра на вешти маневри, точна проценa и преземање ризик.
Изберете го вистинското време да го напуштите леталото и да ги откриете нејзините прекрасни богатства.

За време на своите патувања, Гуливер залудно го барал чудесниот свет наречен Cелестија. Во улога на овој познат авантурист почнете го вашето патување низ небесните градови, кои се исто толку мистериозни колку и богатствата што ги кријат. За време на овие авантури, ќе се соочите со опасни бури, пирати и грабливи птици. Дали вие ќе бидете најснаодливиот пилот во леталото? Колку ќе биде наградена вашата храбост?

Задржете се на леталото најдолго што можете и соберете ги највредните богатства од светот на Селестија.
Ризикувај за да добиеш!

 1. Капетанот ги открива опасностите со кои мора да се соочите.
 2. Продолжете со капетанот или напуштете го леталото за да ги соберете богатствата од градот.
 3. Доколку капетанот ја нема потребната опрема, леталото ќе се сруши!
Награди и признанија:
 • 2016 Tric Trac Nominee
 • 2016 Gioco dell’Anno Nominee
 • 2015 Jocul Anului în România Beginners Finalist

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu