⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Chronicles of Crime

2,190.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 1-4
  • Времетраење: 60-90 мин.
  • Возраст: 14+
  • Издавач: Lucky Duck Games
Спореди

Chronicles of Crime is a cooperative game of crime investigation, mixing an app, a board game and a touch of Virtual Reality.

With the same physical components (board, locations, characters and items), players will be able to play plenty of different scenarios and solve as many different crime stories.

Players start the app, choose the scenario they want to play, and follow the story. The goal being to catch the killer of the current case in the shortest short time possible.

Using the Scan&Play technology, each component (locations, characters, items, etc.) has a unique QR code, which, depending on the scenario selected, will activate and trigger different clues and stories. That means players will be able to get new stories way after the game is released simply by downloading the app’s updates, without any shipping of new physical components involved.

The VR experience only requires a mobile phone. Players simply put the VR glasses (optional buy) onto their mobile device, and put the VR glasses on their nose, holding their mobile device in front of their eyes, to immerse themselves in the game’s universe and search for clues in a virtual world.

The game comes with 1 tutorial and 5 scenarios, but more can be downloaded directly inside the app!
Each session last around 1h to 1h30 minutes and many scenarios are connected to each others in order to tell a much bigger story.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu