⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Comparity: Around the World

490.00 ден

Има залиха

Броj на играчи: 2-5
Времетраење: 20 мин.
Возраст: 12+
Издавач: Magellan
Спореди
SKU: DI519 Категорија: -> Како да нарачам?

Comparity is a series of fast-paced, compact board games in which you compare everything in the world, from the heights of famous buildings to the box offices of classic movies.

Statistically, every other fridge in our country is decorated with magnets representing world landmarks — the Eiffel Tower, the Taj Mahal, the Colosseum, Neuschwanstein castle, the Empire State building — even if the fridge’s owner has never left his neighborhood. But now you don’t need a refrigerator to visit famous tourist landmarks! In this edition of board game Comparity, a hundred world-famous buildings, monuments, cathedrals, and even bridges are waiting for you to sort them by height and date of construction.

On your turn, you can place a card in the grid or check if a previous player placed their card correctly. If you check and the placement is correct, you must draw a 2 card, but if it was placed incorrectly then the person who played it must draw 3 cards.

The player who manages to get rid of all their cards first is the winner.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu