⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Demeter

1,990.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 1-100
  • Времетраење:  50 мин
  • Вoзраст: 14+
  • Издавач: Hachette Board Games UK
Спореди

Demeter is a standalone flip-and-write game that features the same graphic style and is set in the same universe as the publisher’s earlier game Ganymede.

You are a scientist and you just boarded a ship departing from Ganymede to Demeter 1. Demeter, a red dwarf planet, has two twin moons: Demeter 1 and Demeter 2. Each of them has an ESI (Earth Similarity Index) of 0,98 and the first reconnaissance flight revealed the presence of dinosaurs on Demeter 1. Chahrazad will lead this new expedition as it is now your turn to explore and discover the secrets of the first moon of Demeter!

The goal of the game is to score the most MP (Mission Points). These points represent your ability to discover and to study the dinosaurs in their environment.

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu