⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Dice Settlers

3,490.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 1-4
  • Времетраење:  45-60 мин
  • Вoзраст: 14+
  • Издавач: Board&Dice
Спореди
SKU: DI662 / DI659 Категорија: -> Како да нарачам?

With a piece of land to call your own, a handful of resources, a few families and a head full of dreams you embark on a journey of a lifetime. Beyond lies the New World full of opportunities to make your dreams of a new home a reality. But beware, other settlers have come here as well, and although their beginnings are as humble as yours, each of them will want to influence these new lands as much as you. Will you become the most powerful?

Dice Settlers is a civilization dice game of pool building, resource gathering and area control. Each turn players reach into their bags of dice, roll and choose their own actions: from exploring new lands and building the board, through gathering resources and trading, to developing technologies which offer new abilities, each player chooses their own path to victory.

A changing board, a set of different technologies every time you play, and a vast array of available strategies await!

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu