⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Dungeons & Dragons Starter Set: Dragons of Stormwreck Isle

1,590.00 ден

Има залиха

  • Броj играчи: 2-6
  • Издавач: Wizards of the Coast
Спореди

EXPLORE A MAGICAL WORLD

Everything you need to start playing the world’s greatest roleplaying game.

The Dungeons & Dragons Starter Set: Dragons of Stormwreck Isle is your gateway to action-packed adventures in the cooperative storytelling game Dungeons & Dragons, where heroes battle monsters, find treasure, and undertake epic quests.

This box contains the essential rules of the game plus everything you need to play heroic characters caught up in an ancient war among dragons as they explore the secrets of Stormwreck Isle.

THIS SET INCLUDES:

  • 48-page adventure booklet with everything you need to get started
  • 32-page rulebook for playing characters of levels 1–3
  • 5 ready-to-play characters, each with a character sheet
  • 6 polyhedral game dice

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu