⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Eight-Minute Empire

1,590.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-5
  • Времетраење:  8-20 мин
  • Вoзраст: 13+
  • Издавач: Red Raven Games
Спореди
SKU: DI1049 Категорија: -> Како да нарачам?

Eight-Minute Empire, by Ryan Laukat, is a quick game that implements the Civilization/Exploration theme using card-driven area control (by placing armies and cities in a small map) and set collection (by getting resources from the board and the cards). Players spread through the map in order to collect points at the end of the game by having majorities in regions and continents. All actions (such as land or sea movement, army production, or the founding of cities) are driven by cards that are face-up (six at a time) and available by increasing prices. Cards also contain resources, which also give points when the game ends if properly collected.

Награди и признанија:

  • 2014 Hra roku Nominee
  • 2014 Gioco dell’Anno Nominee
  • 2013 Golden Geek Best Print & Play Board Game Nominee
  • 2013 Golden Geek Best Family Board Game Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu