⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Exit: The Game – Kidnapped in Fortune City

1,190.00 ден

Има залиха

Броj на играчи: 1-4
Времетраење: 45-90 мин
Возраст: 10+
Издавач: KOSMOS

Спореди

Can you solve the riddles and stop the kidnapping before it’s too late?

Criminal activity is rampant in the frontier town of Fortune City, and now the sheriff has disappeared without a trace. With precious little time to find him, players need to work together to solve the crime. Over the course of the game, your investigation will lead you through Fortune City, with clues and strange items to be found throughout. You will need to search for answers in the saloon, drugstore, gunsmith, post office, prison, and bank. But in a unique twist, you will decide the order in which you will visit these locations and who you will interrogate along the way. Together with your team, you will collect clues and evaluate the townspeoples’ testimonies. But will you get the answers you need to rescue the sheriff in time?

In the style of Dead Man on the Orient Express and Theft on the Mississippi, players must get to the bottom of a kidnapping in the Wild West in addition to solving all the riddles.

Difficulty level: 3.5 of 5

Exit: The Game – Kidnapped in Fortune City is a puzzle game modeled after escape rooms, and it includes components meant to be folded, written upon, or torn, so it’s marketed as a single-use game.

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu