⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Forbidden Desert

2,490.00 ден

Има залиха

 • Број на играчи: 2-5
 • Времетраење:  45 мин
 • Вoзраст: 10+
 • Издавач: Gamewright
Спореди

Gear up for a thrilling adventure to recover a legendary flying machine buried deep in the ruins of an ancient desert city. You’ll need to coordinate with your teammates and use every available resource if you hope to survive the scorching heat and relentless sandstorm. Find the flying machine and escape before you all become permanent artifacts of the forbidden desert!

In Forbidden Desert, a thematic sequel to Forbidden Island, players take on the roles of brave adventurers who must throw caution to the wind and survive both blistering heat and blustering sand in order to recover a legendary flying machine buried under an ancient desert city. While featuring cooperative gameplay similar to Forbidden IslandForbidden Desert is a fresh, new game based around an innovative set of mechanisms such as an ever-shifting board, individual resource management, and a unique method for locating the flying machine parts.

Награди и признанија:

 • 2013/Fall Parents’ Choice Silver Honor Winner
 • 2013 UK Games Expo Best Family/Children’s Game Winner
 • 2013 Mensa Select Winner
 • 2013 Meeples’ Choice Nominee
 • 2013 Golden Geek Best Family Board Game Nominee
 • 2013 Golden Geek Best Children’s Board Game Winner
 • 2013 Golden Geek Best Children’s Board Game Nominee

https://www.youtube-nocookie.com/watch?v=nf8YogkvPSE

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu