⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Funko POP! Star Wars Deluxe: Bounty Hunters Collection – IG-88 (Metallic) (Special Edition) #438 Bobble-Head

2,990.00 ден

Има залиха

  • Производител: Funko
  • Висина: ≈ 15см.
Спореди

From the Bounty Hunters Collection – IG-88 Metallic Funko Pop! just dropped today as a GameStop Exclusive. It’s the 3rd figure of a set of 7 Star Wars Bounty Hunters pop vinyls, that recreates the famous bounty hunter scene from Star Wars: The Empire Strikes Back.

For those who do not remember, the IG-88 is a line of assassin droids with four replicas created. IG-88B, the most famous of these replicas, has established itself as the second greatest bounty hunter in the galaxy and was hired by Darth Vader to capture Han Solo.

We briefly saw the droid in Star Wars: The Empire Strikes Back, alongside the other bounty hunters: Boba Fett, Dengar, Bossk, Zuckuss, and 4-LOM.

The Star Wars universe is filled with notorious bounty hunters, and IG-88 is known for its cold, mechanical precision.

Boba Fett and Bossk were released a while back so be sure to complete the new diorama series, capturing some of the deadliest bounty hunters around.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu