⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Grog Island

2,490.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 2-4
  • Времетраење: 40-75 мин.
  • Возраст: 10+
  • Издавач: Pegasus Spiele
Спореди

Even for the mightiest pirates there comes a time when they must retire from their lives of invading and plunder — but what’s coming afterward? Well, on the five peninsulas of Grog Island, they can invest their loot in rock-solid businesses, such as peg-leg shops, carpentries for figureheads, workshops for voodoo dolls, or the infamous “Grog Hole” pub.

The core of Grog Island is its unique auction mechanism, which uses five colored dice. The players use these dice and the pips on them to create and raise bids. While the winner of an auction can claim buildings on certain peninsulas, the players who have passed are also rewarded: Not only do they receive goods like grog bottles or treasure maps but they also visit merchant ships where they can trade these goods for money, parrots or treasure chests. The auction mechanism of Grog Island makes for tactical and interesting gameplay as in certain moments, passing can be almost as rewarding as winning an auction. Finding the right balance between bidding and backing out is the key to winning.

The game ends as soon as one player has claimed a certain number of buildings, then all players score the secret goal cards they received both at the start of and during the game. These cards may give points for majorities on peninsulas as well as for claiming certain types of buildings or collecting certain goods. The player with the most points wins.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu