⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Hansa Teutonica: Big Box

3,790.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 3-5
  • Времетраење:  45-90 мин
  • Вoзраст: 12+
  • Издавач:Pegasus Spiele
Спореди

The multi-award-winning strategy game Hansa Teutonica is back in a Big Box edition including the base game and all expansions. In the game, players attempt to increase their standing as merchants in the Hanseatic League by gaining prestige points in various ways. For instance, they can try to establish a network of counting offices in new Hansa cities by occupying an entire trade route between two cities — but before that happens, player markers can also be displaced by other players. Players may also aim to develop their trading skills, improving their abilities throughout the course of play. With only two actions per turn and a variety of contested opportunities, every turn is equally quick and strategically demanding.

Hansa Teutonica is a highly interactive strategy game as players block and push each other each turn, but it also gives cunning players the chance to put being blocked into an advantage. The game’s many possible strategies can also be tested and perfected on the variant game boards of the beloved Britannia and East expansions.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu