⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Harry Potter – Quidditch Icon Light

1,190.00 ден

Има залиха

Спореди
SKU: LI99 Категорија: -> Како да нарачам?

A cute and collectable Icon Light featuring magical boy-wizard Harry Potter in full quidditch attire.

The Harry Potter Quidditch Icon Light is the perfect piece of Potter memorabilia, whether on its own or as part of the full Harry Potter themed Icon Light collection.

A mini 3D light that’s ideal for desk tops, shelves or bedside tables, the Harry Potter Quidditch Icon Light stands at 10cm tall (4in) and is battery powered by 2 x AA batteries (not included).

First published in 1997, J.K. Rowling’s bestselling series of novels following the magical adventures of Harry Potter, Ron Weasley and Hermione Granger has since become a cultural phenomenon. A huge success in novel form, the world of witchcraft and wizardry was then given big screen treatment in 2001, launching one of the most successful blockbuster film franchises in cinema history. Harry Potter is instantly recognisable to millions of people across the world, and is hugely popular among fans of all ages.

A great gift for Harry Potter fans, the Harry Potter Quidditch Icon Light is an officially licensed Harry Potter product.

This product is made using BDP™ which stands for Breakdown Plastic – an organic additive that helps plastic decompose at landfill without affecting either its structural integrity (before landfill) or the recyclability of the product.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu