⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 3000 денари ⚠️⚠️⚠️

Hidden Arsenal: Chapter 1 Collector’s Set

990.00 ден

Има залиха

Each Hidden Arsenal: Chapter 1 box contains a total of:

  • 1 Secret Rare
  • 6 Ultra Rares (2 standard Ultra Rares, 4 colorful Ultra Rares)
  • 30 Commons
  • Hidden Arsenal Storyline Insert with Game Mat
  • Special Collectible Dice
Спореди
SKU: KON06-1 Категорија: -> Како да нарачам?

Learn the legends and experience the story from the beginning with Hidden Arsenal: Chapter 1! It’s been over a decade since the Hidden Arsenal era began, and now, Duelists can obtain historic cards from the first four Hidden Arsenal sets like they’ve never been seen before and learn the stories behind them in this epic collection! Featuring Worms, Dragunity, Ice Barriers, and so much more!

All of the cards in the original Hidden Arsenal series were either Super Rares or Secret Rares, but in Hidden Arsenal: Chapter 1 many of them can be obtained as Ultra Rares! Each box will have 2 standard Ultra Rares and 4 colorful Ultra Rares. The entire Ultra Rare pool is available in blue, green, purple, and the standard gold.

Each Hidden Arsenal: Chapter 1 box will contain one of several special collectible dice. As a special bonus, Duelists can also learn the legends of the Hidden Arsenal world! Each box will come with an insert detailing part of the Hidden Arsenal story, officially available in English for the first time!

Each Hidden Arsenal: Chapter 1 box contains a total of:
1 Secret Rare
6 Ultra Rares (2 standard Ultra Rares, 4 colorful Ultra Rares)
30 Commons

1 Hidden Arsenal Storyline Insert with Game Mat

1 Special Collectible Dice

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu