⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Khora: Rise of an Empire

3,990.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-4
  • Времетраење: 75 мин
  • Вoзраст: 14+
  • Издавач: IELLO
Спореди

In Khôra: Rise of an Empire, each player is the head of a blossoming city-state in Ancient Greece.

On your turn, you must take 2 of the following 7 Actions: Philosophy, Legislation, Culture, Trade, Military, Politics, or Development. Choose Actions that align with your strategy, but which also work with your dice roll.

You will need to adapt your strategy constantly and strengthen your Actions by moving your markers up on your Economy, Culture, and Military Tracks.

Move up on the Taxes Track to collect highly sought-after Drachmas, the Troop Track to Explore and gather Knowledge tokens, and the Glory Track to capitalize on your Knowledge.

Unlock Achievements and, above all, make sure you have the most points at the end of the 9th Round to be crowned with the laurels of victory!

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu