⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Kingdomino Duel

990.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2
  • Времетраење:  20 мин
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: Blue Orange 
Спореди
ROLL THE DICE, COMBINE THEM IN A DOMINO AND WATCH YOUR KINGDOM GROW!

Kingdomino Duel is a dice game in which players will constitute a domino at their turn by combining 2 dice and drawing it onto their map.

At each turn, player 1 will select the one die, player 2 will select the second and third die and finally player 1 will take the remaining die. The territories will score points in the same way as in the original game. Players can also gather magical powers from the wizard in order to cast spells.

Награди и признанија:
  • 2020 UK Games Expo Best New Dice Game Nominee
  • 2020 UK Games Expo Best New Dice Game Judges Award Winner
  • 2019 Golden Geek Best 2-Player Board Game Nominee
  • 2019 5 Seasons Best International Roll&Write Game Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu