⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

La Città

2,590.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-5
  • Времетраење:  120 мин
  • Вoзраст: 12+
  • Издавач: Kosmos
Спореди
SKU: DI395 Категорија: -> Како да нарачам?

Set in the Italian countryside, this game features various city-states vying for population. Each player is given two cities to start with, and is charged with expanding the different aspects of the cities to attract larger populations.

Players build farms to feed their people, quarries to finance their expansions, marketplaces to allow growth in their cities, and bathhouses to keep their people clean and healthy. Additionally, structures can be built that give the city influence in one of three categories. Superiority in one of these categories will cause population to shift from other nearby cities when the Voice of the People is decided at the end of each turn.

At the end of six turns, the player with the most victory points, which are determined from well-rounded cities, well-fed populations, and overall size of population, will be the winner.

Награди и признанија:

  • 2001 Nederlandse Spellenprijs Nominee
  • 2001 International Gamers Awards – General Strategy; Multi-player Nominee
  • 2000 Spiel des Jahres Recommended

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu