⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Legacy of Yu

3,990.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 1
  • Времетраење:  60 мин
  • Вoзраст: 12+
  • Издавач: Garphill Games
Спореди
SKU: DI1655 Категорија: -> Како да нарачам?

During the reign of Emperor Yao, the people of ancient China were constantly plagued by deadly floods along the Yellow River. Eager to put an end to the devastation, Yao selected Gun, one of his officials, to devise a plan. After nine years of failed attempts using dams and dikes, Gun’s employment came to a questionable end. After his passing, Yu inherited his father’s work. Learning from Gun’s failures, Yu set out to construct a series of canals to direct the surging river into nearby fields and smaller waterways.

Legacy of Yu is a solo-only, fully-resettable, nonlinear campaign game in which you step into the role of the legendary hero of the Xia Dynasty, Yu the Great. It will be your job to build the canals ahead of the impending flood, while also defending your growing village against neighboring barbarian tribes. With each game, stories will be shared and new gameplay elements added. The campaign features a self-balancing system which adapts to how well you are doing. The campaign ends once you either win or lose seven games.

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu