⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Единечен чаршав со ластик + ГРАТИС навлака ⚠️⚠️⚠️

Llamaland

2,990.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-4
  • Времетраење:  45 мин
  • Вoзраст: 10+
  • Издавач: Lookout Games
Спореди

The plateaus are wild, stunningly beautiful, and…full of llamas?!

Being a farmer in Llamaland isn’t exactly easy with all the hills and mountains around, but even so, growing potatoes, corn, and cocoa on the slopes of the mountains is what you love. Luckily the llamas are a big help, too!

By fitting your fields in giddy heights, you gain the necessary crops in order to obtain the desired llama cards. These cards not only provide victory points, but also allow you to place a llama on your farm. After about 45 minutes, you will have an impressive crop-growing area in front of you, including your sweet and cuddly llamas.

Награди и признанија:

  • 2022 UK Games Expo Best Family Game Nominee
  • 2021 Gouden Ludo Best Expert Game Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu