⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Lost Galaxy: The Intergalactic Card Game

990.00 ден

Нема на залиха

Спореди
 • Број на играчи: 2-4
 • Времетраење:  10-15 мин
 • Вoзраст: 8+
 • Издавач: rudy games GmbH

Expand, protect, survive —In a galaxy far, far away, a cosmic catastrophe is looming. Soon, the sun will turn into an all-devouring supernova. Who will be able to evacuate the largest number of planets and ensure the survival of their fraction?

Before you play Lost Galaxy: The Intergalactic Card Game, download and install the free Lost Galaxy app from your app store. Start the app and place your smartphone or tablet at the center of the table. Each player chooses one of the four factions: sirians, broods, cyborgs, or mechs. Shuffle the card stack and each player gets now five cards on his hand.

Gameplay:
The player in turn can play up to his 6 hand cards:

 • He can place a planet card with #1 at a free spot (there are 8 free spots around the smartphone)
 • He can place a planet card with one level higher or lower on an existing planet card stack
 • He can evacuate a planet (card stack) by playing a space ship card
 • He can destroy a part or the whole planet by playing a special card

At the end of his turn the player fills up his cards on the hand up to 6 cards again.

How to win:
If the sun becomes a super nova (the app shows you that) you have to count the level of evacuated planet cards. The player with the most own evacuated planet levels win the game.

Benefits of the app:

 • Unpack and play – no need to read a rule book
 • More action thank to special random events
 • More diversity with fractions with special skills chosen via the app
 • More fun due app updates with additional game content

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu