⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Lost Ruins of Arnak

3,990.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 21-4
  • Времетраење: 30-120 мин.
  • Возраст: 12+
  • Издавач: CGE
Спореди

On an uninhabited island in uncharted seas, explorers have found traces of a great civilization. Now you will lead an expedition to explore the island, find lost artifacts, and face fearsome guardians, all in a quest to learn the island’s secrets.

Lost Ruins of Arnak combines deck-building and worker placement in a game of exploration, resource management, and discovery. In addition to traditional deck-builder effects, cards can also be used to place workers, and new worker actions become available as players explore the island. Some of these actions require resources instead of workers, so building a solid resource base will be essential. You are limited to only one action per turn, so make your choice carefully… what action will benefit you most now? And what can you afford to do later… assuming someone else doesn’t take the action first!?

Decks are small, and randomness in the game is heavily mitigated by the wealth of tactical decisions offered on the game board. With a variety of worker actions, artifacts, and equipment cards, the set-up for each game will be unique, encouraging players to explore new strategies to meet the challenge.

Discover the Lost Ruins of Arnak!

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu