⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Machi Koro – 5th Anniversary Edition

1,990.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-5
  • Времетраење:  30 мин
  • Вoзраст: 10+
  • Издавач: KOSMOS
Спореди
SKU: DI671 Категорија: -> Како да нарачам?

Welcome to the city of Machi Koro. You’ve just been elected Mayor. Congrats! Unfortunately the citizens have some pretty big demands: jobs, a theme park, a couple of cheese factories and maybe even a radio tower. A tough proposition since the city currently consists of a wheat field, a bakery and a single die.

Armed only with your trusty die and a dream, you must grow Machi Koro into the largest city in the region. You will need to collect income from developments, build public works, and steal from your neighbors’ coffers. Just make sure they aren’t doing the same to you!

Machi Koro is a fast-paced game for 2-4 players. Each player wants to develop the city on their own terms in order to complete all of the landmarks under construction faster than their rivals. On their turn, each player rolls one or two dice. If the sum of the dice rolled matches the number of a building that a player owns, they get the effect of that building; in some cases opponents will also benefit from your dice (just as you can benefit from theirs). Then, with money in hand a player can build a landmark or a new building, ideally adding to the wealth of their city on future turns. The first player to construct all of their landmarks wins!

Награди и признанија:

  • 2015 Spiel des Jahres Nominee
  • 2015 Boardgames Australia Best International Game Nominee
  • 2015 As d’Or – Jeu de l’Année Nominee
  • 2014 Lys Grand Public Finalist
  • 2013 Meeples’ Choice Nominee

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu