⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Mage Knight Ultimate Edition

9,490.00 ден

Има залиха

Спореди
SKU: DI124-1 Категорија: -> Како да нарачам?
 • Броj на играчи: 1-5
 • Времетраење:  150 мин.
 • Возраст: 14+
 • Издавач: WizKids

Combining elements of RPGs, deck-building, and traditional board games, the Mage Knight Board Game puts you in control of one of four powerful Mage Knights as you explore (and conquer) a corner of the Mage Knight universe under the control of the Atlantean Empire. Build your army, fill your deck with powerful spells and actions, explore caves and dungeons, and eventually conquer powerful cities controlled by this once-great faction! In competitive scenarios, opposing players may be powerful allies, but only one will be able to claim the land as their own. In cooperative scenarios, the players win or lose as a group. Solo rules are also included.

Mage Knight: Ultimate Edition contains the base game; The Lost Legion, Shades of Tezla, and Krang Character expansions; comprehensive integrated rules text; five new cards; and miniatures with alternate paint jobs.

Награди и признанија:

2018 RPC Fantasy Award Most Promising Product Winner

2013 Origins Awards Best Board Game Nominee

 

 • 2012 Spiel der Spiele Hit für Experten Recommended
 • 2012 International Gamers Award – General Strategy: Multi-player Nominee
 • 2012 Golden Geek Most Innovative Board Game Nominee
 • 2012 Golden Geek Best Thematic Board Game Winner
 • 2012 Golden Geek Best Thematic Board Game Nominee
 • 2012 Golden Geek Best Strategy Board Game Nominee
 • 2012 Golden Geek Best Board Game Artwork/Presentation Nominee

 

 

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu