⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Manitoba

1,990.00 ден

Има залиха

  • Број на играчи: 2-4
  • Времетраење:  60-75 мин
  • Вoзраст: 12+
  • Издавач: dlp games
Спореди
SKU: DI959 Категорија: -> Како да нарачам?

The Canadian province of Manitoba is wild, fascinating, and almost without any limits: countless lakes, majestic mountains, a vast tundra in the north and endless prairies in the south. Manitoba — a country whose name derives directly from Manitou, the big spirit of creation of the American natives.

In Manitoba, players become clan leaders of the Cree tribe and try to become the chieftain of them all, but this is not easy as they have to cope with the capriciousness of nature and must provide material as well as spiritual richness for their clans.

In the course of the seasons, everyone has to consider several things: When and where do I plan to get active in the hunting grounds of Manitoba? Or would it be better now to emphasize spiritual development and walk on mystical paths? How can I exchange and exploit my resources cleverly? Players can also manipulate the wooden disks of the totem to influence the possibilities of all players strongly. Many situations demand wise decisions…

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu