⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

March of the Machine: The Aftermath Epilogue Booster

300.00 ден

Има залиха

  • INTRODUCING EPILOGUE BOOSTERS—These special boosters fill in the story between sets with 5 Magic: The Gathering cards in each pack
  • RARES & UNCOMMONS ONLY—Small but mighty, all 5 cards in each booster are of rarity Uncommon or higher, including 1–3 cards of rarity Rare or higher
  • FOILS & SHOWCASE CARDS—Each Epilogue Booster contains 1 Showcase or Retro-Frame card and at least 1 Traditional Foil card
Спореди
SKU: WCMG27-23 Категорија: -> Како да нарачам?
The First Steps After the Last Stand

The battle may be won, but the Multiverse will never be the same again. Many surviving Planeswalkers have lost their spark, though the paths between worlds are now open to all.

Expand your March of the Machinecollection and get your first peek at what the future may hold with the return of showcase frames from across the Multiverse, cards rich with story, and the return of popular mechanics to spice up your decks.

Magic: The Gathering March of the Machine:MAT Epilogue Booster Box

Magic: The Gathering March of the Machine:MAT Epilogue Booster Box

Magic: The Gathering March of the Machine:MAT Epilogue Booster Box

Introducing Epilogue Boosters

Epilogue Boosters continue the story in between sets. Each lore-packed booster grants a foil and a Showcase card!

Desparked Planeswalkers

Many of the Multiverse’s greatest heroes lost their spark in battle. Collect cards of your favorite Planeswalkers as they recover and live on as Legendary Creatures (and playable commanders!)

More Mechanics to Play With

Shake up your games with the addition of mechanics from across Magic’s history and see how they play alongside mechanics from March of the Machine.

Magic: The Gathering March of the Machine:MAT Epilogue Booster Box

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu