⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Merchants Cove – Dragon Rancher expansion

1,290.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 1-5
  • Времетраење: 60-90 мин.
  • Возраст: 14 +
  • Издавач: Final Frontier Games
  • Експанзија за Merchants Cove (за да се игра, потребна е основната игра)
  • македонски издавач
Спореди

Dragons are the hottest steeds in demand—and you, Dwelma Draketooth, have the market cornered. As a seventh-generation dragon rancher, your last name is associated with the most sought-after serpents in the 5-Realms. Yet it’s not all glamorous! Young dragons are a handful to raise: they are fussy eaters, require lots of room to grow, and leave behind huge, steaming piles… Do you have what it takes to maintain the ranch and the Draketooth Dragons pedigree?

The Dragon Rancher is a new merchant you can play as. It is centered around a mix of bag-building and mancala-style mechanisms, where you draw food and drop it on your board, piece by piece. Once food is placed, the young dragons can follow the trails—and grow bigger with every bite!

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu