⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Merchants Cove – Oracle expansion

1,290.00 ден

Има залиха

  • Броj на играчи: 1-5
  • Времетраење: 60-90 мин.
  • Возраст: 14 +
  • Издавач: Final Frontier Games
  • Експанзија за Merchants Cove (за да се игра, потребна е основната игра)
  • македонски издавач
Спореди

As Haggatha the Oracle, you deal in fortunes for the unfortunate. Read the stars, divine the future, and twist the fates in your attempts to part folks from their precious gold. Weary adventurers visit your shop in search of hope and guidance. You offer this through lucky charms and horoscopes, but sometimes you need to do a little voodoo, too. Just be careful not to let your dark dabblings—or dirty dishes—scare away too many honest customers!

The Oracle is a new merchant you can play as. It is centered around a roll & write style game, with a pen, dry-erase board, and custom dice tray. Each turn you throw a handful of runes (a coin, bone, voodoo meeple, and dice) into a divided dish, then you record the results on your board in various ways to perform actions—and predict the future!

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu