⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Mystery Garden

1,190.00 ден

Нема на залиха

Спореди
Броj на играчи: 2-6
Времетраење: 30 мин.
Возраст: 4+
Издавач: Ravensburger

One player takes a card on which a picture is displayed which is also on the game board. The next player may ask one question which can only be answered with yes or no. In clockwise order the next player may ask a question and so on…
Whether the answer to the question is yes or no, the playing-figure moves up one space in the direction of the castle. There are 15 spaces between the gate in front of the garden and the castle, so also 15 quest-ons that can be asked at maximum. It’s forbidden to ask a question about the location of the picture on the game board. In stead of asking a question, a player may also say what picture is on the card when he thinks he knows it.
If he is right, he earns the card which is one victory point at the end of the game. If no player knows what picture is on the card when the playing-figure reaches the castle, the player who took the card at the beginning earns it,and also a victory point.
When all the cards have been taken, the player with the most cards wins.

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu