⚠️⚠️⚠️ ПОВТОРНО НА ЗАЛИХА: Чаршав со ластик⚠️⚠️⚠️

Patchwork (MK/SRB)

1,590.00 ден

Има залиха

 • Правила на македонски
 • Број на играчи: 2
 • Времетраење:  1530 мин
 • Вoзраст: 8+
 • Издавач: Mayfair Games
Спореди
 • Толку многу парчиња од ткаенина и кожа расфрлани наоколу – време е да направите прекрасна прекривка од нив. Но, тоа бара значителен напор и време, како и доволен број на копчиња. Играчот кој ќе ги одбере и искомбинира најдобрите парчиња во една закрпена прекривка, е победник!
 • Избери крпенка. Крпенките чинат време и копчиња, но исто така носат и приход.
 • Постави ја крпенката на својата прекривка.
 • Играчот кој што најдобро ќе го искористи даденото време и има најмногу копчиња на крајот, е победник.
 • Едноставни правила!
 • Кратки партии!
 • Предизвик за секого!

 

Награди и признанија:

 • 2016 International Gamers Award – General Strategy: Two-players Nominee
 • 2015 Spiel des Jahres Recommended
 • 2015 Spiel der Spiele Special Prize Winner
 • 2015 International Gamers Award – General Strategy: Two-players Nominee
 • 2015 Hungarian Board Game Award Nominee
 • 2014 Meeples’ Choice Nominee
 • 2014 Golden Geek Best Abstract Board Game Winner
 • 2014 Golden Geek Best Abstract Board Game Nominee
 • 2014 Golden Geek Best 2-Player Board Game Nominee

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu