⚠️⚠️⚠️ АКЦИЈА: Подарок крпа за плажа DUO TONE за секоја нарачка над 2000 денари ⚠️⚠️⚠️

Piatnik – Шах (голем)

4,590.00 ден

Има залиха

  • Дрвена табла со димензии 41,5см x 41,5см
  • 32 дрвени фигури
  • Висина на кралот – 7,5см
  • Содржи мали делови. Не е за деца под 3 години.

Број на играчи: 2

Производител: Piatnik

 

Спореди
SKU: PI03 Категорија: -> Како да нарачам?

Played by millions of people worldwide, Chess remains one of the most popular games in the world. Use pawns, knights, bishops, rooks and your king and queen to checkmate your opponent’s king while keeping your own safe from attack. This classic game of strategy includes a board, all 32 chess pieces and guarantees hours of fun for 2 people. Chess is an excellent way to develop logic and creative thinking.

Height of King: 7,5cm

Small parts. Not for children under 3 yrs.

Contents: 1 wooden folding playing board, bookstyle, size: 41,5×41,5cm, 32 wooden playing pieces, instructions

Како да нарачам?

Производите ги избирате со пребарување по www.depo.mk. Секој производ кој Ви се допаѓа го додавате во Вашата кошничка за купување. На крај, кликнувате на нарачај и ги внесувате Вашите еподатоци. Доколку сте регистрирани, системот автоматски ги памети Вашите податоци.

Колку чини испораката?

Испораката до дома чини 150 денари.

За колку време пристигнува нарачката.

Во зависност од местото каде треба да се достави, нарачките стигнуваат во период од 2 до 5 работни денови

Како може да платам?

Постојат две опции. Може да платите со картичка или при примање на производите во готово.

Што ако доцни нарачката?

Најпрво јавете се во нашиот соработник за достава Карго Експрес, во Вашиот град, повикајте се на нарачката од DEPO, и договорете кога може да Ви ја достават. Доколку не е таму, контактирајте не на fb messenger, viber или на телефон.

Дали може да купам подарок и да се испорача некому?

Да, може. Ставете го неговиот телефонски број за контакт и наведете ни дека е подарок.

Дали може да го вратам производот што го купив?

Производите кои се купени од DEPO.mk можат да бидат вратени или заменети, во случај ако не соодветствуваат со описот на истиот.

Производот треба да биде спакуван во оригиналното пакување и да не е користен. Доколку добиете оштетен производ, треба да реагирате веднаш и да биде заменет.

Main Menu